Vodník v Mnichově Hradišti – 160 dětí tit

publikováno: 30.05.2023

Rybáři z Mnichova Hradiště připravili pro děti z I. Základní školy v Mnichově Hradišti a Základní školy v Klášteře Hradišti nad Jizerou krásné dopoledne s “Vodníkem”. Akce podporovaná Středočeským územním svazem se konala tradičně na pláži u Jizery.

Děti ze škol přicházely postupně a prošly si kolečko s několika zastávkami.

Připraveno bylo například krátké povídání včetně ukázek fauny a flóry. Děti poznávaly ryby a nejčastější rostliny kolem břehů našich vod.

Dalším stanovištěm byla ukázka odpadků, které zůstávají po nás, lidech, a které bohužel stále nacházíme všude kolem a do přírody rozhodně nepatří.

Holky a kluci si vyzkoušeli i závodní techniku hodu kapkou na terče.

O kousek dál byly připraveny udice pro samotný lov. Několika dětem se podařilo ulovit malé plotičky.

Na dalším stanovišti se všichni svezli na člunu JSDH z Mnichova Hradiště.

Po pár hodinách strávených plněním úkolů všem určitě vyhládlo. Připraveno bylo občerstvení v podobě opékání libereckých párků. Počasí vyšlo na jedničku. Každý si odnesl tašku s upomínkovými předměty a třeba dnešní setkání někoho zaujalo natolik, že se s ním v září setkáme v našem rybářském kroužku.

Moc děkujeme za podporu řeznictví Dvořák, rybářským potřebám Ginto Carp, městu Mnichovo Hradiště a Jednotce sboru dobrovolných hasičů z Mnichova Hradiště. Dále všem aktivním členům MO Mnichovo Hradiště, kteří ve svém volném čase dokáží připravit záživné dopoledne pro cca. 160 dětí.

/www.rybarimh.cz/